جامعه شهری

ورود سامانه‌های جدید به شبکه پدافندی قدرت دفاع هوایی ایران را چند برابر می‌کند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک دستاوردهای جدید دانشمندان و پژوهشگران عرصه دفاعی کشور در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، گفت: ورود سامانه‌های جدید به شبکه پدافندی کشور دست ایران در قدرت دفاع هوایی بلندتر و چند برابر خواهد شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی چمران در دویست و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم و شهدای حمله تروریستی کرمان، با مرور تاریخ معاصر انقلاب اسلامی به سالگرد تظاهرات ۲۹ بهمن تبریز که در تقویم رسمی جمهوری اسلامی با عنوان قیام مردم تبریز مشخص شده‌است؛ به حوادث ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ در تبریز اشاره کرد و با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای این قیام، گفت: در این روز مردم رشید تبریز در پاسداشت چهلم شهدای قم، تظاهرات بی مانندی برپا کردند که نه تنها از خشکیدن درخت انقلاب به دست طاغوت جلوگیری کرد، بلکه طومار این رژیم را نیز در هم پیچید.

وی افزود: شکل گرفتن چهلم های زنجیره ای که بعد از قیام ها صورت می گرفت تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت و یکی از برنامه هایی بود که روی سکوت شاهنشاهی تأثیر مستقیم داشت و کمر رژیم را شکست و یک امیدواری عظیم و بزرگی را در سراسر کشور به وجود آورد. چرا که برای همه روشن بود درحرکتی که مردم آذربایجان در تاریخ انقلاب ثبت کردند؛ پیروزی انقلاب، حتمی و قطعی است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به نامگذاری روز ۲۹ بهمن به عنوان روز کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی سالها مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و ایشان مبدع این حرکت مهم و حیاتی برای بی اثر کردن تحریم های غرب علیه ایران اسلامی بود؛ امیدواریم این دو موضوع مهمی که در ماهیت بهم پیوسته است بتواند به صورت ویژه در دولت سیزدهم عملیاتی شده و اثرات آن برای کشور و ملت ملموس شود.

وی همچنین، دستاوردهای جدید دانشمندان و پژوهشگران عرصه دفاعی کشور در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در ساخت و رونمایی از سامانه‌ موشکی ضد بالستیک «آرمان» و پدافند ارتفاع پست «آذرخش» را به ملت ایران تبریک گفت و در این باره اظهار داشت: این دستاوردها و توانمندی های دفاعی در هر سطح و از هر حیث برای همه ما و ملت ایران ارزشمند بوده و با ورود سامانه‌های جدید به شبکه پدافندی کشور دست ایران در قدرت دفاع هوایی بلندتر و چند برابر خواهد شد.

چمران رونمایی از سامانه‌های موشکی کروز جدید در جزیره ابوموسی و تنب بزرگ، توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران را نیز موجب خرسندی و افزایش قدرت دفاعی کشور برشمرد و ضمن تبریک و قدردانی از تمامی تلاشگران عرصه دفاعی کشور، گفت: همه ما این تلاش‌های خوب را ارج می نهیم و امیدواریم که در مسیر پیشرفت پایدار و موفق باشید.

وی همچنین ضمن محکوم کردن ادامه دار بودن حملات و کشتارهای وحشیانه رژیم صهیونیستی در قتل عام مردم مظلوم فلسطین و غزه خاطر نشان کرد: متأسفانه حمایت های غرب و آمریکا همچنان به قوت خود باقی است و ما هرروز شاهد نسل کشی و کودک کشی مسلمانان فلسطینی هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به برخی کشورهای عربی-اسلامی که در قبال چنین جنایت عظیمی سکوت کرده و در پشت صحنه با این رژیم منحوس همکاری می کنند، گفت: این چنین عملکرد شما مایه شرمساری و تأسف جهان اسلام است و این چنین رفتارها به صراحت بی غیرتی و آشکار کردن خوی غیر انسانی شماست و بدانید که تک تک شما در این جنایت ها و خون های ریخته شده سهیم هستید.

وی به شهادت ۴ تن از اصحاب رسانه و خبرنگاران فلسطینی در چند روز اخیر اشاره کرد و یادآور شد: متأسفانه آمار شهدای خبرنگار فلسطینی به بیش از ۱۰۰ تن رسیده و این رقم بالایی است. درحالیکه اگر اتفاقی برای یک خبرنگار در هرکجای جهان رخ دهد؛ غول های خبری دنیا قیل و قال فراوانی راه می اندازند. اما در برابر شهادت این صدوچند نفرخبرنگاران غزه، سکوت عجیب و مرگباری رسانه های غربی و حامی صهیونیسم را فرا گرفته و همچنان ادامه دارد.

چمران با بیان اینکه علیرغم این سکوت خبری، مردم بیدار در سراسر جهان این چنین رفتارها را قبیح دانسته و درقلب همان کشورهای حامی اسرائیل تظاهرات های میلیونی را به تصویر کشیده و منتقد دولت های خودشان بودند؛ خاطر نشان کرد: این چنین همکاری غرب با رژیم جعلی اسرائیل و پشتیبانی از ادامه کشتار مسلمانان فلسطینی مایه خفت تمدن غرب است. مضافاً بر اینکه این اقدامات همه مسائل حقوق بشری را زیر سئوال می برد.

وی افزود: امیدواریم کشورهای عربی و اسلامی چشمان خود را باز کنند و در طرف حقانیت ماجرا باستند چرا که این غفلت ها، سکوت ها و این به خواب زدگی ها مایه تعجیل در سقوط آنان خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023