جامعه شهری

ورود سامانه بارشی به تهران/ کاهش دما از فردا

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، سامانه بارشی امروز (۲۶ بهمن) وارد استان می‌شود همچنین روند کاهش دما از روز جمعه (۲۷ بهمن) آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه (۳۰ بهمن) ادامه دارد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی آسمان استان تهران قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد ملایم از بعد از ظهر امروز (۲۶ بهمن) با نفوذ سامانه بارشی به‌تدریج افزایش ابر و وزش باد و تا روز جمعه (۲۷ بهمن) در بعضی ساعات بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، در نیمه شمالی بارش برف و باران در ارتفاعات، بارش برف گاهی کولاک برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

همچنین برای روزهای شنبه تا یکشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) در بعضی ساعات وزش باد شدید و در مناطق جنوبی و غربی استان تهران گاهی وزش باد خیلی شدید و در ارتفاعات بارش پراکنده برف مورد انتظار است. 

روند کاهش دما از فردا (۲۷ بهمن) آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه (۳۰ بهمن) ادامه دارد. کاهش محسوس دمای روزانه جمعه (۲۷ بهمن) و دمای شبانه شنبه و یکشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) در سطح استان تهران پیش‌بینی می‌شود. 

همچنین پدیده مه و کاهش موقت دید به ویژه ساعات شب در روز جمعه (۲۷ بهمن) دور از انتظار نیست.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۲۷ بهمن) ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با بارش باران و وزش باد همچنین کاهش محسوس دما با احتمال رگبار و رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای ۱۴ و ۹ درجه سانتیگراد و پس فردا (۲۸ بهمن) نیمه‌ابری، به‌تدیج کاهش ابر،گاهی وزش باد شدید، در شب کاهش محسوس دما با بیشترین و کمترین دمای ۱۶ و ۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه توچال با کمینه دما منفی ۵ درجه سانتیگراد، سردترین ایستگاه و ورامین و فرودگاه امام (ره) با بیشینه هوای ۲۱ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه‌های استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است. 

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023