گردشگری و سفر

ورود چه داروهایی به آذربایجان ممنوع است؟

 ورود چه داروهایی به آذربایجان ممنوع است؟

براساس قوانین جمهوری آذربایجان همراه داشتن تمام داروهایی که حاوی مقادیری از مواد مخدر و روانگردان است، هنگام سفر و ورود به این کشور ممنوع بوده و حتی با وجود نسخه تاییدشده پزشک، ‌حبس بلندمدت دارد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، بنابر مقرراتی که از سوی وزارت خارجه کشورمان به اطلاع شرکت‌های خدمات گردشگری و هواپیمایی در ایران رسیده است، با توجه به مشکلاتی که هنگام سفر به کشور جمهوری آذربایجان برای برخی اتباع ایرانی رخ داده، تاکید شده است: «همراه داشتن تمام داروهایی که حاوی مقادیری از مواد مخدر و روانگردان مانند متادون و مت‌آمفتامین باشد، به این کشور ممنوع بوده و حتی با وجود نسخه پزشک تایید شده، محکومیت حبس بلندمدت به دنبال دارد. این موضوع اخیرا برای یکی از اتباع کشورمان اتفاق افتاده است. این درحالی است که موضوع قبلا و به کرات در مکاتبات رسمی به مبادی ورودی و خروجی کشور اطلاع‌رسانی شده است.»

همچنین این نکته یادآوری شده است: «در ملاقات‌ها و جلسات متعدد با مقامات آذری، موضوع استفاده شخصی افراد از داروها با ارائه نسخه پزشک تاییدشده، مطرح شده و طرف آذری همواره اعلام کرده که اتباع خارجی اجازه ورود دارو با ترکیبات فوق را نداشته و صرفا می‌توانند از داروهای موجود در جمهوری آذربایجان استفاده کنند.»

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023