اجتماعی

وزیر ورزش: بانوان کشورمان در تمامی عرصه‌ها صاحب نظر هستند

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه درحال حاضر بانوان کشورمان در تمامی عرصه‌های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی صاحب نظر هستند، گفت: بانوان ما توانسته‌اند علاوه بر دستیابی به موفقیت‌ در میادین بزرگ ورزشی، کرسی مهم بین‌المللی را کسب کرده و به عنوان مدرس، داور و مربی در امر توسعه ورزش اثرگذار باشند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سیدحمید سجادی در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه بانوان تاثیر گذار، با اشاره به افتخارات کسب شده توسط بانوان ورزشکار کشور اظهار کرد: با نگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران به رشد و تعالی دختران و زنان این سرزمین، خوشبختانه بانوان کشورمان در تمامی عرصه‌های علمی، فرهنگی، هنری از جمله ورزش صاحب نظر هستند و توانسته‌اند علاوه بر دستیابی به موفقیت‌های بزرگ در میادین ورزشی، کرسی مهم بین‌المللی را کسب کرده و به عنوان مدرس، داور و مربی در امر توسعه ورزش اثرگذار باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و هنری به ویژه ورزش برگزار شد و در نمایشگاهی هم که به همین منظور برپا شد، شاهد به نمایش گذاشتن دستاوردهای زنان پرتلاش کشورمان در علوم مختلف هستیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به حضور میهمانان خارجی به منظور بازدید از این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: به سهم خود به عنوان یکی از اعضای هیات دولت از دست‌اندرکاران و بانیان این کنگره تشکر می‌کنم.

وی با تاکید بر برپایی نشست‌های تخصصی از تداوم این کنگره به میزبانی سایر کشورها خبر داد و گفت: ان شاالله با تدوام چنین نشست‌هایی بر رونق و اثربخشی آن افزوده شود.

سجادی با اشاره به بخش‌های مختلف نمایشگاه نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار، از برپایی غرفه‌ی تخصصی در حوزه ورزش و جوانان توسط دست اندرکاران ورزش و امور جوانان قدردانی کرد.

وزیر ورزش: بانوان کشورمان در تمامی عرصه‌ها صاحب نظر هستند

وی گفت: در این نمایشگاه تنها بخشی از فعالیت امور جوانان در حوزه‌های سمن ها، فعالیت‌های عام المنفعه، مشارکت‌های اجتماعی و… به نمایش گذاشته شد و در حوزه ورزش نیز گزارشی از تعداد مدال‌های کسب شده توسط بانوان در میادین بزرگ ورزشی، کرسی‌های بین المللی، تعداد داوران و مربیان فعال تبیین شد که این آمار و ارقام بیانگر شاخص‌هایی ارزشمند از توسعه و رونق ورزش بانوان در ایران اسلامی است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنانش به دستگاه سنجشی که از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در این نمایشگاه برای خدمت به علاقمندان وجود داشت اشاره کرد و مقالات علمی ارایه شده در حوزه‌های مختلف در این نمایشگاه و غرفه‌ی وزارت ورزش و جوانان را مورد توجه و قابل تقدیر توصیف کرد.

وی ادامه داد: پژوهش‌ها و فعالیتهای علمی و مقالات ارائه‌ شده بیانگر این است که بانوان این سرزمین، اساتید بزرگ و ارزشمندی هستند که در عرصه علم ودانش تربیت بدنی، افرادی صاحب نظر در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی هستند و حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

سجادی در ادامه اختصاص بخشی از غرفه وزارت ورزش و جوانان به ورزش‌ها روستایی و عشایری را قابل تقدیر توصیف کرد و گفت: اجرای یک بازی به طور نمادین، ورزش‌ها و بازی‌های مرتبط به روستا و عشایر را در این نمایشگاه به نمایش گذاشت که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت.

بنا بر اعلام روابط عموی وزارت ورزش و جوانان، وی در ادامه بیان کرد: توضیحات ارائه شده در این کنگره‌ها و نمایشگاه، بستر ارتباط و تبادل اطلاعات در بخش‌های مختلف ورزش بانوان را ایجاد کرد که امیدوارم با تداوم آن، تعاملات بین علاقمندان به ورزش با علوم مختلف گسترش پیدا کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023