اجتماعی

وضعیت شیوع مصرف مواد مخدر در ایران در مقایسه با دنیا

 دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص فعالیت سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره‌ای این ستاد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، اسکندر مؤمنی در مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز به کار سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره‌ای ستاد مبارزه با موادمخدر، گفت: بدون تردید یکی از موضوعات و اتفاقاتی که باعث شد پیروزی انقلاب اسلامی تسریع شود و پایه‌های رژیم سابق بلرزد روز ۱۹ بهمن بود که خلبانان و فرماندهان نیروی هوایی بیعت کردند و ما این روز را در دهه مبارک فجر گرامی می‌داریم. ان شاءالله همه ما هم به تاسی از افرادی که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند، ما و خانواده‌هایمان امسال نیز شرکت خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی دولت‌ها، ایجاد فرصت برابر برای همه است، گفت: اگر دولت می‌خواهد چیزی را عرضه کند، باید این فرصت برای همه مردم به‌صورت یکسان فراهم باشد. موضوع دیگر شفافیت قوانین و مقررات است که همه باید در دسترس مردم باشند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر سومین وظیفه را مکانیزه کردن فرآیندهای خدمت‌رسانی خواند و گفت: امروزه به دلیل گسترش جمعیت و گسترش خدمات و نیازهای مردم، امکان کارهای دستی دیگر نیست، چون سرعت و دقت کار را پایین می‌آورد.

مؤمنی با اشاره به سامانه مزایده الکترونیکی و فروش اموال و املاک مصادره‌ای نیز گفت: با این سامانه، تعداد افرادی که در مزایده شرکت می‌کنند بیشتر خواهد شد و آن‌هایی که نمی‌توانستند از سیستم دستی اطلاع پیدا کنند، وارد می‌شوند و نیازهایشان برآورده می‌شود.

وی معتقد است در مزایده‌ها هر چه تعداد شرکت‌کنندگان بیشتر باشد، برای دولت و مردم هم بهتر است زیرا دقت، سرعت و صحت در عمل بالا می‌رود.

مومنی یادآور شد: الکترونیکی شدن مزایده‌ها فصل جدیدی ایجاد خواهد کرد و تخلفات احتمالی و خطای انسانی حذف خواهد شد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در بخش دیگری از سخنان خود این را هم گفت که در شیوع مصرف مواد مخدر از میانگین دنیا پایین‌تر هستیم. البته به نسبت خودمان باید تلاشمان بیشتر شود اما در تعداد مصرف‌کنندگان و در سن اعتیاد شرایط ما به نسبت دنیا بهتر است.

همچنین حبیب بقائی، فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در این مراسم از خاطرات خود در طول خدمت گفت و در ادامه نیز دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به پاس فعالیت‌های ارزشمند وی از ایشان تجلیل کرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023