جامعه شهری

پل حافظ نوروز ۱۴۰۳ جمع آوری نمی‌شود/ احداث زیرگذر میدان سپاه در سال آینده

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: جمع آوری پل حافظ در نوروز ۱۴۰۳ منتفی شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، هادی حق بین در حاشیه آیین بهره برداری از زیرگذر متوسلیان – باغستان در قالب پویش امید و افتخار درجمع خبرنگاران در خصوص روند تکمیل ساختمان بلدیه و تعیبن کاربری آن گفت: ساختمان بلدیه یا خانه شهر در حال حاضر نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی را پشت سر گذاشته و بخش باقی مانده نیز مربوط به تأمین تجهیزات است که این تجهیزات هم در حال نصب است‌. 

وی افزود: این ساختمان در ۶ ماه نخست سال آینده به بهره داری می رسد و در خصوص کاربری نیز این ساختمان به عنوان مجموعه فرهنگی به معنای عام مدنظر قرار گرفته است و در خصوص استقرار سازمان زیباسازی چیزی نشنیده ایم و بعید می دانم این موضوع صحیح باشد.‌

وی درباره احداث زیرگذر در میدان سپاه نیز گفت: زیرگذری در محدوده میدان سپاه در مسیر غرب به شمال امکان سنجی شده که پس از تصویب در شورای شهر تهران در سال آینده اجرایی خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در تشریح پروژه های این معاونت که تا پیش از پایان سال‌جاری به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: پارکینگ طبقاتی مینابی در منطقه ۱۵ ظرف یکماه آینده به بهره برداری می‌رسد، همچنین کنار گذر آزادگان در محدوده منطقه ۱۶ ظرف ۲ هفته آینده با اثرگذاری بسیار زیادی در بار ترافیکی به بهره برداری می‌رسد. 

وی افزود: راست گرد شهید ستاری لشکری ظرف ۲۰ روز آینده و فاز دیگری از پروژه زیرگذر نواب تندگویان تا پیش از پایان سال به بهره برداری می رسد؛ تقاطع همت – چمران هم تا پایان سال عملیاتی خواهد شد. 

حق بین در خصوص جمع آوری پل حافظ نیز گفت: این پل امسال جمع آوری نخواهد شد و برای نوروز ۱۴۰۳ نیز جمع‌آوری نمی‌شود. بی تردید باید مطالعات مشترکی با حوزه حمل ‌ نقل ترافیک و پلیس انجام شود تا میزان تأثیر آن بر بار ترافیکی مرکز شهر امکان سنجی شود؛ باید این پل با یک زیرگذر در آن محدوده جایگزین شود لذا باید به سمت مقاوم سازی این پل حرکت کنیم.‌

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023