اجتماعی

پوشش ۸۰ درصدی صندوق‌های بازنشستگی در کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس گزارش‌های آماری مجموع ایرانیانی که قبل از انقلاب تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی بودند کمتر از ۱۶ درصد بود، اما امروز با قاطعیت عنوان می‌کنیم که این رقم به ۸۰ درصد رسیده است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 و بنابر اعلام مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیدصولت مرتضوی در گردهمایی سراسری مدیران و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سالن اجتماعات اداره‌کل تأمین اجتماعی استان قم اظهار داشت: یکی از مأموریت‌ها و مؤلفه‌های عدالت اجتماعی موضوع تکافل اجتماعی است که جمهوری اسلامی ایران در این حوزه گام‌های بلندی برداشته است.

وی افزود: به‌واسطه خدمات بزرگی که در حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در کشور صورت گرفته، نرخ امید به زندگی به‌ شدت افزایش پیدا کرده است و ما برای تداوم این نرخ باید در حوزه تکافل اجتماعی و توسعه بیمه‌های اجتماعی تلاش کنیم.

مرتضوی یادآور شد: اکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور بیمه فعال روستایی و عشایر هستند و دولت منابع لازم را در این زمینه پیش‌بینی کرده است و کمتر کشوری را داریم که در حوزه بیمه‌های اجتماعی، بیمه‌گذار یک سوم هزینه‌های بیمه‌ای را پرداخت کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تأیید نهایی حدود ۱۵ هزار نامزد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: حضور این تعداد از نامزدهای انتخاباتی نشان‌دهنده وجود بسترهای لازم جهت رقابت برای سلایق مختلف اقتصادی و سیاسی است.  

وی افزود: فراهم‌بودن «امنیت مردم‌پایه» در کشور به برکت انتخابات است و مشارکت مردم در انتخابات نشان‌دهنده آن است که آنان مملکت را از آن خود می‌دانند.

مرتضوی ادامه داد: در حوزه سلامت انتخابات، شورای نگهبان و وزارت کشور با تمام توان خود پای‌ کار هستند و هیئت‌های اجرایی انتخابات نیز از اقشار مختلف مردم تشکیل شده است و سلامت انتخابات را مثل همیشه مانند حق‌الناس رعایت خواهند کرد.

وی افزود: در بحث امنیت، کشور ما مرکز امن جهان است و کمتر کشوری سراغ داریم که امنیت در آن مردم‌پایه باشد.

وزیر رفاه اجتماعی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره انتخابات، ابراز داشت: در این بین تبلیغ دشمنان برای شرکت‌نکردن در انتخابات است چون انتخابات سرنوشت مملکت را رقم می‌زند و تمام رسانه‌های بیگانه تلاش می‌کنند که مردم ما در انتخابات شرکت نکنند.

وی با اشاره به این‌ که انتخابات امنیت‌آور است و اقتدار مملکت را تأمین می‌کند، بیان کرد: دشمنان ما تا دیروز قسم‌خورده بودند که همه گزینه‌های ما روی میز است اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم همه گزینه‌های آنان به زیر میز فرو رفت و این به برکت اقتدار و امنیت ایران است از این رو امروز رسالت همگانی بر دوش همه مردم کشور است که به امر انتخابات که نوعی امر به معروف است، اهتمام جدی داشته باشند.

سالانه یک میلیون فرصت شغلی در دولت سیزدهم ایجاد شد

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیدصولت مرتضوی همچنین روز گذشته در دیدار با آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی از مراجع عظام تقلید، بیان داشت: دولت طرح‌های زیادی را برای گسترش رفاه اجتماعی در دستور کار دارد و تلاش می‌کند خدمت‌رسانی به اقشار مختلف مردم در این طرح‌ها مورد توجه باشد.

مرتضوی با اشاره به این که اقدام‌های دولت سیزدهم در حوزه بیمه‌شدگان با رشد بسیار زیادی همراه است، افزود: به‌طور کلی پنج صندوق بازنشستگی و بیمه‌ای زیرنظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اداره می‌شود و این صندوق‌ها بیش از هفت میلیون بازنشسته را در سطح کشور تحت پوشش دارند.

وی با تأکید بر تنوع خوب صندوق‌های بیمه‌ای در کشور و خدماتی که به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهند، ادامه داد: از جمله این صندوق‌ها، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر است که ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خود دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: در دولت مردمی، براساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب نزدیک به ۱۰۰ درصد اقشار مختلف جامعه از بیمه پایه برخوردارند و می‌توانند از مزایایی که برای بیمه‌شدگان درنظر گرفته شده‌است، استفاده کنند.

وی بیان داشت‌: از جمله بیمه‌های وابسته به وزارت تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی، بیمه تأمین اجتماعی است که بیمه‌شدگان آن در صورت مراجعه به مراکز ملکی سازمان در سه سطح مختلف خدمات درمانی رایگان دریافت می‌کنند.

مرتضوی ادامه داد: همچنین بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در صورت مراجعه به مراکز درمانی دانشگاهی تا ۹۰ درصد و در صورت مراجعه به مراکز درمانی بخش خصوصی تا ۷۰ درصد خدمات مورد نیاز خود را به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

وی درخصوص تلاش صورت‌گرفته برای بیمه تکمیلی بیمه‌شدگان نیز گفت: در سال بیش‌ از ۱۳ هزار میلیارد تومان برای کمک به بیمه تکمیلی بازنشستگان هزینه می‌شود.

وزیر رفاه همچنین با اشاره به موضوع توزیع کالابرگ الکترونیکی برای تأمین نیاز مردم، بیان داشت:‌ در این رابطه با تلاش و اصلاحات صورت‌گرفته، طرحی در حال اجراست که به تأمین نیازهای غذایی مردم توجه جدی دارد و در آن علاوه بر یارانه به افراد براساس دهکی که در آن قرار دارند اعتباری برای خرید ۱۱ قلم کالا داده می‌شود. استقبال از این طرح بسیار خوب بوده‌است و تاکنون حدود ۲۲ میلیون نفر از این طرح استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023