اجتماعی

پیش‌بینی ۳۵ همت برای اشتغالزایی مددجویان

مجله خبری آبادی 118/زنجان قائم‌ مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با وجود محدویت اعتبار، ۳۵ همت برای اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد پیش‌بینی شده است.

جعفر صباغیان امروز (چهارشنبه، ۱۸ بهمن ماه) در مراسم جشن خودکفایی ۲۰۰۰ نفر مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان، اظهار کرد: دو قشر سالمندان و بیماران صعب‌العلاج جزو گروهی هستند که خدمات حمایتی به آنها ارائه می‌شود.

او گفت: امروز در گستره استانی توانمندسازی ۲۰۰۰ نفر مددجو را شاهدیم که این آمار در سطح کشور، ۸۴ هزار خانوار است.

صباغیان با اشاره به محدودیت منابع مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: مردم همراهی خوبی با این نهاد دارند و قطعاً بدون مشارکت مردم ارائه این حجم از خدمات ممکن نبود.

وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به تمام کمبودها با نگاه مثبت ۳۵ همت برای اشتغالزایی مددجویان کمیته پیش‌بینی شد، گفت: امیدواریم در هفته‌های پایانی سال شاهد شتاب در بحث خودکفایی جامعه هدف باشیم.

او با بیان اینکه اگر فرآیند اشتغال و توانمندسازی به‌درستی طی شود، افراد کمک‌گیرنده می‌توانند به افرادی کمک‌دهنده تبدیل شوند، ادامه داد: در این جشن خودکفایی، نمونه‌های زیادی از افرادی را دیدیم که با حمایت تسهیلاتی کمیته امداد از یک فرد کمک‌گیرنده به فردی کمک‌دهنده تبدیل شدند و نه‌تنها خود صاحب اشتغال شدند، بلکه برای چند نفر نیز اشتغال ایجاد کردند.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) از اشتغال به‌عنوان یک مولفه امنیت‌آفرین در جامعه نام برد و اظهار کرد: وقتی افراد یک جامعه از درآمد با ثبات برخوردار می‌شوند، پیوند آنها با حاکمیت قوی‌تر می‌شود.

او بر لزوم شناسایی و شکوفایی استعدادهای جوان تحت‌ پوشش به‌عنوان یکی از وظایف مهم کمیته امداد تاکید و بیان کرد: تلاش در راستای مهارت‌افزایی مددجویان و کمک به توانمند شدن افراد مستعد از طریق اعطای تسهیلات و اشتغالزایی برای جامعه هدف، از مهمترین اهداف راهبردی در کمیته امداد کشور است.

وی اضافه کرد: ۶۰ درصد جامعه هدف کمیته امداد، زنان سرپرست خانوارند و بیشتر این افراد برای ضمانت مشکل دارند. در همین راستا، با حمایت و پیگیری معاونت اشتغال کمیته امداد کشور، این صندوق در حمایت از مددجویانی که توانایی تامین تضامین بانکی را ندارند تاسیس شده است تا قدمی در مسیر تسهیل‌سازی اعطای تسهیلات اشتغالزایی بخصوص برای زنان سرپرست خانوار باشد.

در ادامه این مراسم، هدایت‌الله صفری، قائم مقام بنیاد حیات با اشاره به اینکه تا امروز ۸۴ هزار نفر از مددجویان این نهاد به مرحله خودکفایی رسیده‌اند، گفت: سهم زنجان از این تعداد ۲۰۰۰ خانوار است.

او افزود: سال قبل ۸۰۴ هزار فرصت شغلی با ۲۳ همت و امسال ۲۰۰ هزار شغل با ۲۲ همت ایجاد شده است و از سهم امداد در کشور ۵۷ درصد پرداخت تسهیلات داشتیم. نکته دیگر، نظارت دقیقی است که کمیته امداد بر طرح‌های اشتغال‌زایی دارد و در حوزه بازار نیز فعالیت شده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023