جامعه شهری

پیشرفت بیش از ۳۰ درصدی فاز اول بوستان چهار باغ

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از پیشرفت بیش از ۳۰ درصدی فاز اول بوستان چهار باغ خبر داد و گفت: بوستان ۴۵هکتاری چهارباغ (باغ بهشت، باغ آفرینش، باغ دانش، باغ ایمان) در دو فاز عملیاتی خواهد شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، حسین نظری در این باره اظهار کرد: فاز اول بوستان چهارباغ که مجموعه فرهنگی- هنری در مقیاس فرامنطقه ای، شهری و فراشهری(ملی) است در حال انجام است و تاکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

️نظری با اشاره به موقعیت جغرافیایی سایت چهارباغ افزود: این سایت در محدوده منطقه ۳ (بین بزرگراه همت و رسالت) و در شمال مصلی بزرگ تهران واقع شده است. اراضی مذکور متعلق به مجموعه مصلی بزرگ تهران است و شهرداری تهران با همکاری و هماهنگی مجموعه مصلی سایت چهار باغ را به منظور استفاده شهروندان و نمازگزاران به بهره برداری خواهد رساند. در طراحی مجموعه چهار باغ انسجام کامل این بافت با سایر بخش‌ها مد نظر است و سعی شد حتی الامکان بهره گیری کامل از توپوگرافی منطقه در سایت اتفاق بیفتد و حداکثر زمین به فضای سبز اختصاص پیدا کند و در عین حال احداث بنا در حد ضرورت صورت گیرد. همچنین طراحی چهار باغ با حفظ اصول معماری ایرانی- اسلامی در عین نوآوری و ابتکار از معارف قرآن کریم و سایر متون دینی معتبر در طراحی این سایت استفاده خواهد شد.

️وی با بیان اینکه مساحت این سایت حدود ۴۵هکتار است که در منطقه ۳ شهرداری تهران واقع شده است، گفت: ۵.۱۲ هکتار از این مساحت متعلق به باغ ایمان، ۹ هکتار متعلق به باغ آفرینش، ۷ هکتار متعلق به باغ دانش و ۱۲هکتار متعلق به باغ بهشت است.

️نظری ادامه داد: عملیات خاکی باغ های بهشت و ایمان، جاده پیرامونی و دیواره تصفیه خانه انجام و اجرای دیواره شمالی پوسته اتصال و خاکبرداری محل پارکینگ زیر پوسته در حال اجرا است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در ادامه عنوان کرد: گونه‌هایی که قرار است در طراحی این سایت مورد استفاده قرار گیرد؛ گونه‌های بومی، مقاوم به کم آبی، سازگار و ماندگار با شرایط اقلیمی شهر تهران برای کاشت در این سایت مدنظر قرار گرفته شده است.

بر اساس گزارش سایت شهر، به گفته نظری، براساس پیش بینی های صورت گرفته؛ پوسته اصلی و باغ بهشت تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023