گردشگری و سفر

پیشنهاد راه اندازی مشاغل خرد به جویندگان کار

پیشنهاد راه اندازی مشاغل خرد به جویندگان کار

یک فعال حوزه کار با اشاره به بالا بودن ظرفیت‌های اشتغال بخش های کشاورزی و گردشگری، راه اندازی کسب و کارهای خرد و خانگی را به دلیل کم هزینه بودن به جوانان جویای کار توصیه کرد

فتح الله بیات در گفت وگو با مجله خبری آبادی 118 با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های اشتغالزا در کشور اظهار کرد: در حال حاضر بخشی از اشتغال کشور متعلق به گردشگری است ولی متاسفانه گردشگری ما فعال نیست و به چشم نمی آید در حالی که باید آن را فعال و از ظرفیت‌های اشتغال آن استفاده کنیم.
وی گفت: هتل ها و رستوران ها  و مراکز اقامتی این ظرفیت را دارند و می توان با فعل کردن مشاغل حوزه گردشگری اشتغال و ارزش‌افزوده بالایی ایجاد کرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر برخی استانها در کشاورزی قوی هستند و برخی دیگر در زمینه پرورش دام و طیور توانمندی دارند که می تواند به افزایش ظرفیت‌های اشتغال در کشور کمک کند.
این فعال حوزه کار از قالیبافی، تولید صنایع دستی و  پرورش زنبور عسل به عنوان مشاغلی نام برد که لاوه بر زود بازده بودن ار ظرفیتهای بالای اشتغال برخوردارند.
بیات در پایان راه اندازی مشاغل خانگی و خرد را با توجه به پایین بودن سرمایه و هزینه به جوانان جویای کار و فارغ للتحصیلان پیشنهاد کرد.
انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023