جامعه شهری

پیگیری و بررسی نقاط حادثه‌خیز استان تهران/ اعلام دو نقطه پُرخطر جاده‌ای استان

استاندار تهران با اشاره به نقش آموزش و ترویج فرهنگ ترافیک در کاهش تصادفات جاده‌ای، گفت: نقاط حادثه خیز استان تهران باید با اولویت پیگیری و بررسی شود و محورهای امام رضا (ع) و دماوند ۲نقطه حادثه خیز در استان تهران هستند که جزء پر خطرترین جاده های استان تهران محسوب می‌شوند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علیرضا فخاری در جلسه شورای راهبردی کاهش تصادفات رانندگی استان تهران با اشاره به عوامل مهم کاهش تصادفات در مدیریت ترافیک شهری و برون شهری اظهار کرد: مدیریت صرفا به معنای مسئولیت عواملی چون پلیس راه و راهور نیست؛ بلکه برای ایجاد وضعیت ثابت در راستای کاهش تصادفات است که در این میان نقش آموزش و ترویج فرهنگ ترافیک انکار ناپذیر است. 

وی افزود: هرچه قدر از موضوع آموزش فاصله بگیریم نیروی انسانی بیشتری جایگزین می‌شود که با در دست داشتن تابلو ایست باید تذکر لسانی دهند. با آموزش صحیح و تبیین فرهنگ می توان شاهد کاهش تصادفات باشیم. 

فخاری در ادامه با اشاره به دیگر عوامل کاهش تصادفات، بیان کرد: از دیگر عوامل که می تواند منجر به کاهش تصادفات شود می توان به نصب تابلوهای راهنما و رانندگی و اعلان ها و اخطارها در سطح خیابان ها و معابر اصلی شهر ها و جاده ها اشاره کرد. نصب سرعت گیرها در خیابان‌ها و جاده ها با رعایت استانداردها ضروری است؛ البته پیش موارد قانونی و هشداری رعایت شود تا تأثیرگذاری بیشتری در حوزه کاهش تصادفات حاصل شود.

استاندار تهران در ادامه با اشاره به دیگر عوامل بازدارنده در راستای رفع تصادفات به روشنایی محیط های پرخطر اشاره و تأکید کرد: روشنایی محیطی بویژه در مناطق پرخطر و در شب و در هوای برفی و مه آلود در راستای کاهش تصادفات بسیار حائز اهمیت است. 

فخاری گفت: موضوع دیگری که نیازمند بررسی و طرح در جلسه دیگر است فوت افراد تصادفی در بیمارستان ها می باشد که نقاط ضعف باید شناسایی شود که آیا کوتاهی در بیمارستان‌ها و کمبود تعداد بیمارستان ها و یا امداد اولیه و زمان انتقال به بیمارستان بوده است؟ که تمام مسائل باید بررسی شود.

توجه به بازرسی های نامحسوس در نقاط حادثه خیز استان تهران

استاندار تهران در ادامه با تأکید بر اجرای بازرسی های نامحسوس در نقاط حادثه خیز استان تهران، خاطرنشان کرد: بازرسی نامحسوس در کنترل عوامل موثر در بخش های مختلفی چون اورژانسی و پذیرش انجام شود و در صورت مشاهده مسائل مشکل ساز اخطار کتبی به آن بخش ها ابلاغ گردد.  

رئیس شورای راهبردی استان تهران با اشاره به اهمیت خدمت رسانی بویژه در روزهای تعطیل، اضافه کرد: در روزهای تعطیل در محورهای پر تردد و پرخطر، دستگاه‌هایی چون اورژانس، بهداشت و درمان و شهرداری حضور پررنگ داشته باشند. دوربین های کنترل جاده‌ای و ارسال پیامک برای متخلفین نیز دیگر عوامل بازدارنده در کاهش تصادفات است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، فخاری در پایان با اشاره به ۲نقطه حادثه خیز در استان تهران که جزء پر خطرترین جاده های استان تهران است، یادآور شد: با توجه به اهمیت پیگیری مسائل، ۲نقطه مهم حادثه خیز در کارگروهی مشخص با اولویت محور امام رضا (ع) و دماوند با حضور تمام عوامل تشکیل شود تا نقاط ضعف مشخص شده و کلیه مسائل در زمینه اصلاح هندسی، ترافیکی و نصب علائم بررسی شود و در خصوص سهم تبعات ناشی از عدم کیفیت خودروها نیز به صراحت پیگیری شود.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023