گردشگری و سفر

کاروانسرای «فرسفج» در صدر بازدیدهای نوروزی تویسرکان

مجله خبری آبادی 118/همدان رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تویسرکان گفت: کاروانسرای شاه عباسی «فرسفج» در ایام نوروز روزانه بیش از ۵۰۰ بازدیدکننده داشت و در صدر بازدیدهای نوروزی این شهرستان قرار گرفت.

اسحاق ترکاشوند در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، اظهار کرد: دریاچه مادر، آرامگاه حبقوق نبی(ع) و پارک کمربسته جزء جاذبه‌های پربازدید تویسرکان ایام نوروز بودند.

وی با اشاره به اینکه بازدید از جاذبه‌های گردشگری تویسرکان در نوروز سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال‌ قبل حدود ۲۵ درصد افزایش داشت، افزود: در این مدت ۱۰۷۰ نفر در اقامتگاه‌های رسمی و غیررسمی شهرستان ساکن شدند.

ترکاشوند با بیان اینکه از ۲۴ اسفندماه سال قبل تا ۱۴ فروردین‌ماه امسال بیش از ۴۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری و اماکن تاریخی شهرستان دیدن کردند، ادامه داد: برنامه‌های متعدد و متنوعی در ایام نوروز در سطح شهرستان اجرا شد و مورد استقبال گردشگران قرار گرفت.

وی در پایان درباره پربازدیدترین اثر معماری شهرستان در ایام نوروز گفت: کاروانسرای شاه‌عباسی فرسفج یکی از ابنیه ارزشمند تویسرکان و متعلق به دوران صفویه است. این بنای تاریخی که در میان طبیعت روح‌افزای دشت قلقلرود و شهر فرسفج خودنمایی می‌کند، یکی از گزینه‌های پرونده ثبت زنجیره‌ای کاروانسراهای ایران است که مورد بازدید ارزیابان یونسکو قرار گرفت.  

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023