اجتماعی

کسب رتبه برتر ادارات استانی معاونت جوانان وزارت ورزش در حوزه «جوانی جمعیت»

به گفته معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، ۱۶ اداره کل استانی وزارت ورزش و جوانان در زمینه اجرای برنامه­‌ها و فعالیت­‌های حوزه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، رتبه اول تا سوم را کسب کرده‌اند.

وحید یامین پور در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، درباره رتبه برتر معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در حوزه «جوانی جمعیت» و جوایزی که این معاونت در بین ۱۸ دستگاه در ۱۶ استان کشور کسب کرده است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در پیامی که به مناسبت بزرگداشت روز ملی جمعیت سال ۱۴۰۱ خطاب به فعالان حوزه جمعیت صادر کردند، با تشکر از فعالان دلسوز حوزه جمعیت، تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و چاره‌جویی برای نجات کشور از آینده‌ هولناک پیری جمعیت را سیاستی حیاتی و از ضروری‌ترین فرایض دانستند.

وی ادامه داد: ایشان در آن پیام بیان داشتند که این فریضه درباره‌ افراد و مراکز اثرگذار و فرهنگ‌ساز، تأکید بیشتر می‌یابد و به دست‌اندرکاران این حسنه‌ ماندگار توصیه نمودند که در کنار تدابیر قانونی و امثال آن، به فرهنگ‌سازی در فضای عمومی و نیز در نظام بهداشتی اهمیت دهند. از این­ رو با عنایت به اهمیت فرهنگ­سازی در فضای عمومی، معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اقدام به اجرای برنامه­ های آموزشی و اثرگذار در راستای توسعه ازدواج، تحکیم خانواده و ترویج امر فرزندآوری و رشد جمعیت در سطح کشور کرده است.

معاون امور جوانان  وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: از جمله این فعالیت­ها برگزاری کارگاه­های آموزش پیش از ازدواج در سطح کشور، حمایت از راه­ اندازی و توسعه مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده، صدور مجوز فعالیت مراکز فعال در امر انتخاب همسر و همچنین اجرای برنامه­‌های بزرگداشت روز ملی جمعیت و روز ملی ازدواج است.

بنا بر اظهارات یامین پور، در حال حاضر ۱۶ اداره کل استانی وزارت ورزش و جوانان در زمینه اجرای برنامه­‌ها و فعالیت­‌های حوزه حمایت از حانواده و جوانی جمعیت، حائز رتبه برتر (اول تا سوم) در میان دستگاه­‌های سطح استان شده‌اند.

وی استان­‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، هرمزگان و همدان را ۱۶ استان حائز رتبه برتر (اول تا سوم) در زمینه اجرای برنامه­‌ها و فعالیت­‌های حوزه حمایت از خانواده و «جوانی جمعیت» نام برد و عنوان کرد: در این راستا از ۳ تن از مدیران کل و یا معاون امور جوانان ادارات کل ورزش و جوانان استان­‌ها در استان­‌های چهارمحال و بختیاری، کرمان و گیلان به عنوان مدیر برتر در حوزه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تقدیر شد.

یامین پور در پایان سخنان خود بیان کرد: در زمینه فعالیت­‌های حوزه جوانی جمعیت در استان، از ۱۷ سازمان مردم­‌ نهاد امور جوانان استان­‌های آذربایجان شرقی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، قزوین، کرمان، گلستان، گیلان، هرمزگان، همدان و همچنین ۲ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده استان­‌های چهارمحال و بختیاری و سمنان در سطح کشور تقدیر شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مجله خبری آبادی 118، بر اساس ماده ۱۹ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ستاد ملی جمعیت مکلف است با همکاری ستاد اجرائی فرمان امام (ره) به منظور اهدای سالانه «جایزه ملی جوانی جمعیت» نسبت به تدوین شاخص­های ارزیابی و سنجش به تفکیک بخش­های خانواده، رسانه، سازمان­های مردم نهاد، دستگاه‌های اجرائی، شرکتها و مؤسسات خصوصی، مدیران و نخبگان اقدام کرده و بر اساس گزارش ارائه شده از نهادهای ذی­ربط مبنی بر اثر بخشی بر رشد ازدواج و فرزندآوری در جامعه مخاطب، نسبت به اعطای جایزه ملی جوانی جمعیت اقدام کند.

بر همین اساس امسال در هفته ملی جمعیت برای نخستین بار این جایزه به نفرات برتر اهدا شد.

رتبه ادارات کل ورزش و جوانان در بین دستگاه‌های فعال در بحث جمعیت استان‌ها را می‌توانید اینجا بخوانید.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023