گردشگری و سفر

گردشگری روستایی فرصتی برای احیای اقتصاد روستا

مجله خبری آبادی 118/ایلام مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: توسعه گردشگری روستایی نقش مهمی در افزایش درآمد مردم دارد.

«عبدالمالک شنبه‌زاده» در نشست سامان‌دهی اقامتگاه‌های بوم‌گردی ایلام ویژه نوروز اظهار کرد: مناطق روستایی استان فرصتی برای ایجاد فضاهای توریستی و گردشگری هستند که در همین راستا به‌ویژه در روستاهای هدف گردشگری شاهد افزایش مراکز گردشگری روستایی هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: توسعه گردشگری روستایی و حمایت از مراکز بوم‌گردی علاوه بر احیای اقتصاد روستاها می‌تواند نقش مهمی در افزایش درآمد مردم نیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان بیش از ۴۶ اقامتگاه بوم‌گردی برای خدمات‌رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران فعال هستند، تصریح کرد: دست‌یابی به اهداف توسعه پایدار گردشگری، نیازمند سرمایه‌گذاری ویژه در بخش گردشگری روستایی و عشایری است که این امر مهم با به رسمیت شناختن اقامتگاه‌های بوم‌گردی و توسعه آن‌ها بر اساس استانداردها و ارکان گردشگری محقق می‌شود.

شنبه‌زاده گفت: در راستای سامان‌دهی اقامتگاه‌های بوم‌گردی به‌ویژه در ایام نوروز برای امنیت این اقامتگاه‌ها باید برای نصب  دوربین‌های مداربسته از طریق ثبت نام در سامانه ثنا اقدام شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023