گردشگری و سفر

گنبد سلطانیه به جایگاه واقعی خود در حوزه گردشگری نرسیده است

مجله خبری آبادی 118/زنجان مدیر پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه گفت: بنای عظیم گنبد سلطانیه با وجود این همه عظمت و شکوه، هنوز به جایگاه واقعی خود در زمینه گردشگری در کشور نرسیده است.

حسین عیدانی در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، با اشاره به آغاز پاک‌سازی محوطه گنبد سلطانیه، اظهار کرد: پاک‌سازی محوطه‌های اماکن و بافت تاریخی اقدامی اثربخش و بستری مناسب برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه نوروز و استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی است و تمیزی بافت تاریخی نشانه ارزشمند بودن در راستای تکریم بازدیدکنندگان خواهد بود.

وی افزود: پاک کردن دیوارنویسی‌ها از روی دیوار خارجی، مرمت در و پنجره‌های چوبی و ساماندهی باجه بلیت فروشی، پاک‌سازی علف‌های هرز کل محوطه، کاشت درخت، آماده‌سازی سفره هفت‌سین، ساماندهی فضاهای سبز، برگزاری نوروزگاه، ایجاد فضای مناسب برای حضور اورژانس و هلال‌احمر و غیره از اقدامات در حال انجام در گنبد جهانی سلطانیه است تا زمینه‌ای برای استقبال از مسافران نوروزی باشد.

عیدانی با بیان اینکه با وجود صنایع‌دستی در منطقه سلطانیه، بازارچه ویژه فروش صنایع‌دستی در مجاورت گنبد تاریخی سلطانیه در ایام نوروز ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد، تصریح کرد: موزه و بنای گنبد سلطانیه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ شب برای بازدیدکنندگان این اثر جهانی خدمات ارائه خواهد داد و در هر شیفت ۱۵ نفر راهنما و بلیت‌فروش به راهنمایی مسافران و گردشگران  نوروزی خواهند پرداخت.

وی با توضیح این مطلب که یکی از نمادهای گردشگری استان زنجان را می‌توان در گنبد سلطانیه دید، متذکر شد: این بنا با وجود این همه عظمت و شکوه هنوز به جایگاه واقعی خود در زمینه گردشگری در کشور نرسیده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه تاکید کرد: دو سال متوالی مسافرت‌های عید نوروز به دلیل کرونا با محدودیت‌هایی همراه بود اما با تصمیم ستاد ملی کرونا در سال‌جاری این محدودیت‌ها و اجازه مسافرت‌های عید نوروز، البته به‌ شرط تزریق دو دُز واکسن و داشتن کارت واکسیناسیون و یا داشتن PCR منفی برداشته شد.

وی خاطرنشان کرد: همه مراکز پذیرایی بین‌راهی، نمازخانه‌های بین‌راهی، هتل‌ها، پمپ‌های بنزین و همه فضاهای خدماتی درون‌شهری و برون‌شهری در شهرستان سلطانیه برای استقبال مناسب از مسافران نوروزی در حال آماده‌سازی است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023