جامعه شهری

یکسان‌سازی نرخ محصولات و فرآورده‌های کشاورزی و ارزاق عمومی در بازارهای تحت نظر شهرداری‌ها

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ شیوه‌نامه اعلام قیمت محصولات و فرآورده‌های کشاورزی و ارزاق عمومی در بازارهای تحت نظر شهرداری‌ها به استانداری ها خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سید سجاد انوشه ضمن بیان این مطلب گفت: این شیوه نامه به منظور یکسان‌سازی و وحدت رویه میان مراکز تحت نظر شهرداری‌ها در تعیین نرخ‌ محصولات و فرآورده‌های کشاورزی، ارزاق و مایحتاج عمومی، نظارت مستمر بر عملکرد این بازارها در ارائه خدمات مطلوب، کنترل قیمت و کیفیت محصولات و تولیدات ارائه‌شده به شهروندان؛ از سوی دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان و با همکاری شهرداری‌ها تهیه و تدوین شد و با توجه به شرایط هر شهر قابل بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه گروه‌بندی محصولات کشاورزی و ارزاق عمومی قابل‌عرضه در بازارها مطابق این شیوه نامه شامل انواع محصولات زراعی، انواع محصولات باغی، انواع محصولات دامی، طیور و آبزیان و محصولات فرآوری شده و انواع کالاهای اساسی است، ادامه داد: ساختار اجرایی اعلام قیمت در بازارهای تحت نظر شهرداری‌ها شامل گروه کارشناسی آمار و اطلاعات و پیشنهاد قیمت‌ها و کمیته اعلام قیمت می باشد.
 
وی در ادامه توضیح داد: وظیفه گروه کارشناسی آمار و اطلاعات و پیشنهاد قیمت‌ها، بررسی آمار و اطلاعات مربوط به تأمین و توزیع، عرضه و قیمت‌ها در مبـادی تولیـد، عمـده و سـطح شـهر محصولات و فرآورده‌ها و کالاهای مختلف و همچنین پیشنهاد قیمت مصوب سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی به کمیته اعلام قیمت است.

انوشه ادامه داد: اعضای این کارگروه با توجه به گروه محصولی مربوطه تعیین می‌شود و وظیفه کمیته اعلام قیمت، بررسی قیمت‌های پیشنهادی مربوط به گروه‌های محصولی ارسالی از سوی گروه کارشناسی آمار و اطلاعات و پیشنهاد قیمت‌ها بوده که پس از تصویب و تنظیم نرخ‌نامه، کلیه قیمت‌های تعیین شده، جهت اجرا و نظارت از سوی مدیرعامل یا رئیس سازمان مرتبط در شهرداری بـه همه مراکز عرضه تحت نظر شهرداری ابلاغ و همچنین به نحو مقتضی، اطلاع‌رسانی می شود. 

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در خصوص دوره و نحوه اعلام قیمت گروه‌های کالایی مطابق شیوه نامه ابلاغی اظهار کرد: قیمت مرغ و تخم‌مرغ به صورت روزانه، قیمت انواع سبزیجات برگی و غیر برگی، قیمت انواع میوه‌جات و انواع محصولات جالیزی به صورت هفتگی و قیمت انواع گوشت گوسفند، گوساله، شترمرغ و شتر و انواع گوشت بوقلمون، کبک، بلدرچین، تخم بلدرچین و قیمت انواع حبوبات، آجیل و خشکبار به صورت ماهیانه توسط کمیته اعلام قیمت عنوان می‌شود.

وی تأکید کرد: قیمت انواع قارچ و جوانه خوراکی و محصولات و فرآورده‌های دسری(نظیر انواع سالاد، کوکتل میـوه، شـور و ترشیجات) در مواقع مورد نیاز توسط سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری اعلام می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، انوشه همچنین یادآور شد: تعیین درصد تخفیف برای محصولات فرآوری شده، در ایام و مناسبت‌های خاص(به صورت کوتاه مدت نظیـر مـاه مبـارک رمضان، دهه مبارک فجر، شب عید و غیره) توسط سازمان مرتبط در شهرداری اعلام می‌شود.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023