جامعه شهری

یکپارچه‌گی در ارجاع کار مهندسان حقیقی و حقوقی نظام مهندسی ساختمان استان تهران

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران طی یادداشتی در کانال شخصی خود به بررسی مسئله یکپارچه‌گی درارجاع کارمهندسان حقیقی و حقوقی نظام مهندسی ساختمان استان تهران پرداخت.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، حمید رضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در کانال شخصی خود نوشت: چندسالی است که ارجاع کار به مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان  با چالش‌هایی مانند محدودیت در ارجاع روبرو و حل آن دغدغه اکثر همکارانمان در سازمان بود.

 لذا برای رفع این چالش و  با تاکید بر ضرورت اجرای کامل «ماده ۱۲ آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان» و در راستای اجرای مفاد این ماده قانونی، جلسات مشترکی با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برگزار شد که در نهایت خوشبختانه صف ارجاع کار نظارت مهندسان ناظر حقیقی و حقوقی یکپارچه شد.

وی در ادامه نشت: بر این اساس، محدودیت حداکثر متراژ ۳۵۰۰ مترمربع موجود در ارجاع نظارت مهندسان حقیقی اعم از عمران، معماری، تاسیسات برقی و مکانیک نیز رفع شده است و مهندسان حقیقی از تاریخ بیستم آذر ماه سال جاری می توانند براساس جدول طبقه بندی صلاحیت برای هر یک از گروه‌های ساختمان نسبت به ارائه خدمات نظارتی و استعلام برگ تعهدات ضمن رعایت کنترل ظرفیت و صلاحیت اقدام کنند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023