جامعه شهری

۱۰۰ هزار موتورسیکلت توقیفی در پارگینگ‌های استان تهران

معاون قضایی دادگستری کل استان تهران از وجود ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت توقیفی در پارگینگ‌های استان خبر داد و بر لزوم تعیین تکلیف هرچه سریعتر آن‌ها تاکید کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، جلسه تعیین وضعیت و ساماندهی پارکینگ‌ها و توقفگاه‌های وسایل نقلیه رسوبی شهرستان ورامین با حضور معاون قضایی دادگستری، دادستان‌های بخش‌های مختلف، رئیس پلیس راهور شهرستان ورامین، جانشین راهور و رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی شرق استان تهران و برخی مدیران و مسئولان انتظامی و قضایی استان در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ورامین برگزار شد.

مرتضی تورک معاون قضایی و رئیس کل حوزه ریاست دادگستری استان تهران در این جلسه اظهار کرد: این جلسه در راستای تاکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر سرکشی، نظارت و تعیین تکلیف برگزار شد.

وی افزود: در همین راستا اموال توقیفی اعم از وسایل نقلیه موجود در پارکینگ‌های نیروی انتظامی، شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و یا انبارهای گمرکات مربوط به اموال خصوصی مردم و اموال دولتی که به هر دلیلی توقیف و نگهداری می‌شوند باید مورد سرکشی و نظارت قرار بگیرند تا مقررات قانونی بر آن‌ها اعمال شود.

تورک ادامه داد: بنابراین با انجام هماهنگی‌های لازم اگر اموالی مربوط به مردم در این پارکینگ‌ها وجود دارد باید به آن‌ها مسترد شود و اگر اموالی در لیست مصادره و ضبط قرار گرفته است باید سریعاً اعمال قانون شوند.

وی تصریح کرد: ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری دستوری از سوی ریاست قوه قضاییه ابلاغ شد و در آن ساماندهی وضعیت این توقفگاه‌ها و امور جاری در آن‌ها در دستور کار قرار گرفت و در این‌باره جلساتی نیز برگزار شد.

معاون قضایی دادگستری استان تهران با اشاره با اینکه در استان تهران بیشترین آمار مربوط به وسایل توقیفی در بخش موتورسیکلت را داریم، عنوان کرد: طبق آماری که از فراجا دریافت کردیم حدود ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت عمدتاً در راستای اجرای قانون توسط پلیس راهور توقیف شده و در پارکینگ‌ها هستند که قرار شده این موتورسیکلت‌ها به سرعت تعیین تکلیف شوند و آن دسته از وسایل نقلیه‌ای که صاحبین آن‌ها در دسترس هستند طی تماس تلفنی، ارسال پیامک و یا به هر شکل ممکن با طی تشریفاتی که پلیس در نظر گرفته و با رعایت الزامات قانونی وسیله نقلیه به آن‌ها مسترد و آن دسته از اموالی که به هر طریقی امکان شناسایی صاحبشان فراهم نیست نیز طی یک فرایند قانونی تعیین تکلیف شوند.

وی اضافه کرد: به دلیل گستردگی استان در ۳ حوزه غرب، شرق و در مرکز کار ساماندهی این وسایل نقلیه دنبال می‌شود و طی ماه‌های اخیر با اقداماتی که انجام شده این ساماندهی به مراحل آخر خود نزدیک می‌شود.

تورک در رابطه با خودروهای توقیفی توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: بخش عمده‌ای از وسایل نقلیه در پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تعیین تکلیف شده و در همین راستا تاکنون یک نوبت مزایده انجام شده و یک نوبت دیگر هم طی یک ماه اخیر برگزار و به این ترتیب پارکینگ‌های موادمخدر به طور کامل تعیین تکلیف می‌شود.

وی با بیان اینکه در رابطه با پارکینگ‌های مربوط به فراجا و نیروی انتظامی نیز کار به ۲ قسمت تقسیم شده است تصریح کرد: بخش اول مربوط به خودروها و پخش دوم مربوط به موتور سیکلت‌هاست و تمامی موتور سیکلت‌های موجود در این پارکینگ‌ها پالایش و همه آن‌ها توسط کارشناسان نیروی انتظامی بازدید و بررسی شدند.

وی یادآور شد: به مالکین این وسایل نقلیه جهت تعیین تکلیف خودروهای مذکور اطلاع داده شده است که اگر وسیله نقلیه‌ای دارند که به علت تخلفات راهنمایی و رانندگی در پارکینگ است حتماً به پلیس راهنمایی و رانندگی، سایر مراجع ذی‌صلاح و یا ارگانی که توقیف خودرو توسط آن‌ها انجام شده مراجعه و با همراه داشتن اسناد و مدارک مربوط به خودرو و با طی تشریفات قانونی که در نظر گرفته شده است وسیله نقلیه خود را ترخیص کنند.

معاون قضایی دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: این جلسه به منظور هماهنگی نهایی با دستگاه‌ها و ارگان‌های مربوط در این امر برگزار شد که با صدور و قرارهای قانونی ظرف یک ماه آینده تمامی وسایل نقلیه موجود در پارکینگ‌های استان استان تعیین تکلیف شوند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023