جامعه شهری

۱۰۷ همت کف تحقق بودجه امسال شهرداری تهران است

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران گفت: ۱۰۷ همت کف تحقق بودجه امسال شهرداری تهران است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مجید باقری در دویست و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی متمم لایحه بودجه سال جاری شهرداری تهران، گفت: نباید این موضوع بسیار مهم فراموش شود که ارائه لایحه متمم بودجه برگ زرینی در تاریخ شهرداری است و با برگزاری جلسات متعدد در شهرداری و پیگیری های ویژه شورای شهر تلاش شد تا در روز ۳۰ دیماه از بودجه مصوب عبور کنیم.

وی افزود: شهرداری در سال قبل توانست ۷۵ درصد درآمدهای ۱۰ ماهه اول سال را در دو ماه پایانی کسب کند. ۱۰۰ درصد بودجه امسال محقق شده است؛ ۶۴.۵ همت درآمد به ثبت رسیده و ۱۵ همت نیز به ثبت خواهد رسید و به ۸۰ همت رسیده ایم.

باقری با اشاره به اینکه ما به دنبال این هستیم که با همت خود نشان دهیم در آینده چگونه عمل خواهیم کرد، گفت: از این ۴۱ درصد افزایش، ۷.۵ همت برای موضوعات مرتبط با حقوق و دستمزد و هزینه ای پیش بینی شده است. این به این معنا نیست که اشتباه محاسبه کرده بودیم بلکه با توجه به اهمیت حمل و نقل، اعتبارات به این حوزه اختصاص یافت.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با تأکید بر اینکه ۲۶ همت برای تملک پیش بینی شده است، افزود: مردم در فشار هستند و باید تملک انجام داد و بر اساس برآوردهای اولیه ۱۲ همت نیاز است. اگر اینگونه باشد باید سقف ۱۰۷ همتی تصویب شود اما امروز ۶ همت نیز کاهش یافته و به ۱۰۱ همت رسیده است. ما چگونه می توانیم اعتبارات سایر بخش ها را حذف کنیم و به تملک اختصاص دهیم؟

وی با بیان اینکه ۱.۲ همت برای احداث تقاطع و بزرگراه ها، ۴ همت برای مترو و ۱.۷ همت برای صدور مجوز مجتمع های ایستگاهی پیشنهاد شده است، تأکید کرد: تقاضای ما این است که بر اساس عملکرد سال قبل شهرداری، متمم ۱۰۷ همتی مورد موافقت قرار بگیرد. عدد ۱۰۷ همت کف تحقق بودجه امسال است و افق های پیش بینی شده اعداد بالاتری را نشان می دهد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023