اجتماعی

۱۵ درصد زنان‌خانه‌دار و کودکان «ورزش» می‌کنند

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه براساس آخرین آمار موجود، ۲۰ درصد مردم ورزش می کنند، گفت: این آمار برای زنان خانه‌دار و بزرگسالان و کودکان گاهی اوقات تا ۱۵ درصد هم کاهش می‌یابد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سینا کلهر در نشست علمی و تخصصی پیشگیری از اعتیاد با بیان اینکه یکی از مصادیق اصلی چند متغیره و چندعامل بودن پدیده‌های اجتماعی اعتیاد است، اظهار کرد: اعتیاد چیزی نیست که بتوان یک طرفه حل کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌هایی که در حوزه ورزش وجود دارد، گفت: یکی از مشهورترین اقداماتی که ستاد مبارزه با مواد مخدر راسا در راستای پیشگیری از اعتیاد پیگیری کرد برنامه سفیران ورزش بود که تعدادی از چهره‌های مشهور ورزشی مشارکت کردند.

وی با اشاره به حوزه ورزش همگانی گفت: براساس آخرین آمار موجود، ۲۰ درصد مردم ورزش می کنند به این معنی که در هفته حداقل دو روز به میزان نیم ساعت به طور منظم و مداوم ورزش می‌کنند. این آمار برای زنان خانه‌دار و بزرگسالان و کودکان گاهی اوقات تا ۱۵ درصد هم کاهش پیدا می‌کند و مهمترین ورزشی هم که این ۲۰ درصد انجام می‌دهند، “پیاده‌روی” است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه تمام اسناد ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره تاثیر سلامت جسم و ذهن بر مسئله مصرف انواع مواد مخدر نشان می‌دهد به صورت مستقیم روابط این دو(جسم و ذهن) بر هم تاثیر بالا و اثبات شده‌ای دارد، افزود: اولین نتیجه بدن و ذهن تنبل این است که به سرعت به دنبال راه میانبر می‌گردد تا بتواند لذت خاص و آنی را تجربه کند.

وی افزود: ۸ هزار خانه ورزش تجهیز شده اما میزان بهره‌وری آنها تنها به میزان ۱۵۰۰ مورد است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023