گردشگری و سفر

۲ سال از تخریب منطقه گردشگری جاده باغات شوشتر گذشت

مجله خبری آبادی 118/خوزستان مسؤول انجمن دوستدارن میراث فرهنگی شوشتر با اشاره به گذشت ۲ سال از تخریب منطقه گردشگری جاده باغات این شهر، گفت: برای جذب سرمایه‌گذار، ساماندهی و حفظ منطقه برای جذب گردشگر باید بیشتر تلاش کنیم.

احمد شمس‌آبادی در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118 تصریح کرد: متاسفانه در گذشته با تخریب فضای سبز و هزاران درخت میوه جاده باغات شوشتر، نتیجه کار فرار سرمایه‌گذاران و مسافران از شوشتر به استان‌های دیگر شد.

او ادامه داد: لازم است تعدادی کارشناس برای بررسی‌های فنی در این منطقه حضور پیدا کنند.

مسؤول انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر یادآور شد: این محل قرن‌ها محل گذران آخر هفته و فضای سبز اهالی بوده و در مقایسه با هزاران هکتار زمین کشاورزی در اطراف شوشتر که سهم عظیمی در تولیدات کشاورزی دارند بسیار ناچیز است.

او با اشاره به اینکه کشاورزان در حدود ۳۰ سال گذشته برای تامین مخارج اقدام به فروش مقداری از زمین‌ها کردند تا با جذب سرمایه‌گذار بتوانند در آبادی منطقه و جذب گردشگر اقدامی کنند تاکید کرد: سرمایه‌گذاران با علاقه قلبی خود به شهر شوشتر و توسعه فرهنگی و اقتصادی این شهر اینجا آمده‌اند.

مسؤول انجمن دوستدارن میراث فرهنگی شوشتر با اشاره به گذشت ۲ سال از تخریب منطقه گردشگری جاده باغات این شهر، گفت: برای جذب سرمایه‌گذار، ساماندهی و حفظ منطقه برای جذب گردشگر باید بیشتر تلاش کنیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023