گردشگری و سفر

۳۰۶ واحد از تاسیسات گردشگری استان مرکزی، آماده پذیرش گردشگران نوروزی

مجله خبری آبادی 118/مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: ۳۰۶ واحد از تاسیسات گردشگری استان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی آماده میزبانی از گردشگری نوروزی هستند.

مصطفی مرزبان دوم اسفندماه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی تصریح کرد: طی دو سال اخیر، شرایط کرونایی حاکم بر کشور، در واقع سفرهای نوروزی را متوقف کرد و ستاد نیز عملا جلسات خود را در سطح اداره کل میراث فرهنگی برگزار می کرد.

وی با اشاره به صدور احکام روسای کمیته های ستاد توسط استاندار مرکزی، اظهار کرد: استان مرکزی ۶۲ پروژه فعال گردشگری در حال ساخت دارد که به بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده اند و در بحث صدور پروانه ساخت جزو استان های برتر به حساب می آید.

مرزبان با اشاره به فعالیت ۳۰۶ واحد تاسیسات گردشگری فعال در قالب تاسیسات ۱۷ گانه در استان، گفت: در سال جاری ۵ واحد به تاسیسات گردشگری استان اضافه شده است و در حال حاضر نیز ۸۶۲ اتاق با ۳۰۴۰ تخت آماده پذیرایی از گردشگران ورودی به استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اضافه کرد: از طریق تسهیلات رفاهی برای گردشگران منابع خوبی در اختیار تاسیسات گردشگری قرار گرفته به طوری که ۱۷۸ پرونده معرفی به بانک شده و بیش از ۱۰۶ میلیارد تومان تسهیلات با ایجاد بیش از ۳۰۰ فرصت شغلی ارائه شده است، همچنین ۵۳ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023