گردشگری و سفر

۴ طرح گردشگری کرمانشاه رونمایی می‌شود

مجله خبری آبادی 118/کرمانشاه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از رونمایی از چهار طرح گردشگری کرمانشاه از جمله تقویم رویدادهای گردشگری استان در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران خبر داد.

وحید امیری در گفت و گو با مجله خبری آبادی 118، با اشاره به در پیش بودن نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، اظهارکرد: امسال برای حضور در این نمایشگاه چهار تم(موضوع) اصلی و چند تم حاشیه‌ای را برای معرفی کرمانشاه انتخاب کرده‌ایم.

وی افزود: باتوجه به اینکه کاروانسرای بیستون به تازگی در قالب کاروانسرهای ایرانی به ثبت جهانی رسید، بنابراین تم اصلی حضور کرمانشاه در این نمایشگاه را روی این بنای تاریخی قرار داده‌ایم و طراحی غرفه هم بر این مبنا بوده است

معاون گردشگری استان از خوراک به عنوان تم دوم برای معرفی کرمانشاه در این نمایشگاه نام برد و تصریح کرد: با توجه به اینکه کرمانشاه دومین جهانشهر خلاق خوراک در کشور است، در این نمایشگاه ظرفیت های مهم گردشگری خوراک استان و خوراک های مطرح آن را معرفی خواهیم کرد.

وی معرفی فرصت های سرمایه گذاری کرمانشاه در حوزه گردشگری را دیگر تم این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: برای این نمایشگاه ۱۶ بسته سرمایه گذاری همچون مناطق نمونه گردشگری را تهیه کرده ایم تا به سرمایه گذاران عرضه و آنها را برای سرمایه گذاری در استان خود ترغیب کنیم.

امیری با اشاره به ظرفیت های بسیار کرمانشاه در حوزه گردشگری جنگ، افزود: کرمانشاه اولین استانی بود که جنگ از آن آغاز شد و در آن هم به پایان رسید و در حال حاضر هم یادمان های زیادی از دوران دفاع مقدس در استان داریم که می تواند به رونق گردشگری جنگ استان کمک کند.

وی تاکید کرد: براین اساس، در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، یکی از تم هایی که غرفه کرمانشاه خواهد داشت، معرفی یادمان ها و ظرفیت های استان در حوزه گردشگری دفاع مقدس خواهد بود.

معاون گردشگری استان در ادامه از چهار رونمایی هم در این نمایشگاه خبرداد و گفت: رونمایی از تقویم رویدادهای گردشگری کرمانشاه، رونمایی از اطلاعات و داده‌های سرویس‌های بهداشتی در سامانه کرمانشاه گشت، رونمایی از مجله ویدئویی گردشگری و رونمایی از یک مستند در حوزه دفاع مقدس استان را در این نمایشگاه خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این برنامه ها، معرفی ظرفیت های کرمانشاه در حوزه گردشگری سلامت، آئین ها و آداب و رسوم،  پرپایی سیاه چادرها و … را نیز برای این نمایشگاه در نظر گرفته ایم.

به گفته این مسئول، کرمانشاه در این نمایشگاه ۲۵۰ متر غرفه خواهد داشت.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران و صنایع وابسته طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ بهمن برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023