جامعه شهری

۴ مجموعه ورزشی شهرداری پایتخت به توان‌یابان اختصاص داده می‌شود

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از اختصاص چها مجموعه ورزشی به جانبازان و توان‌یابان شهر تهران خبر داد و گفت: این مجموعه‌ها در چهار نقطه پایتخت امکانات و ظرفیت‌های خود را به طور اختصاصی در اختیار توان‌یابان و جانبازان شهرمان قرار می‌دهند تا گامی دیگر در جهت ایجاد عدالت اجتماعی برداشته شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 آیین اختتامیه نخستین دوره مسابقات پارا قهرمان شهر ویژه جانبازان و توان‌یابان پایتخت نشین با حضور زهرا شمس احسان – رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران، غلامرضا شنگی – شهردار منطقه ۲۰، غفورکارگری – رییس کمیته ملی پارالمپیک کشورمان، علیرضا خسروی – سرپرست فدراسیون ناشنوایان و علی خلیلی – رییس فدراسیون ورزش های همگانی کشورمان – در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم (ع) برگزار شد.

حسین اوجاقی – رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران – در این مراسم، از حمایت‌های مدیریت شهری به خصوص رییس کمیته ورزش شورای شهر و معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران  برای اجرای برنامه های ورزشی و توسعه ورزش شهروندی قدردانی کرد و افزود: اگر چه رقابت های قهرمان شهر از اهمیتی به‌سزایی بر خوردار است ولی مسابقات پاراقهرمان شهر، به دلیل ایجاد بستر مناسب برای توان‌یابان از اهمیتی مضاعف برخوردار است و ما اعلام می کنیم که این اختتامیه آغاز راه توسعه ورزش برای این قشر از اقشار جامعه است.

اقدام سازمان ورزش  قابل الگوبرداری است

غفورکارگری – رییس کمیته ملی پارالمپیک کشورمان – نیز در این مراسم، اقدام سازمان ورزش در جهت توجه به ورزش جانبازان و توان‌یابان را ستودنی خواند و گفت: این اقدام می تواند به الگویی برای سایر شهرهای کشورمان تبدیل شود و ما به عنوان متولیان امر، درصدد هستیم تا راهکارهای مشترک با نهادهای مختلف از جمله شهرداری را ایجاد و برای خدمت بیشتر به این قشر تجربه کنیم.

وی تأکید کرد: این موضوع طی جلساتی با شهردار تهران هم مطرح شده است و سعی می‌کنیم با اولویت بندی، رشته‌های سهل الوصول‌تر و کم هزینه‌تر با علاقه‌مندان بیشتر را شناسایی و زمینه را برای حضور این قشر در عرصه قهرمانی نیز فراهم کنیم.

 توسعه ورزش همگانی برای تمام اقشار جامعه رسالت اصلی مدیریت شهری است

زهرا شمس احسان – رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران – نیز ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این دوره از مسابقات، توسعه ورزش همگانی برای اقشار مختلف از جمله توان‌یابان شهر تهران را رسالت اصلی مدیریت شهری برشمرد و افزود: ما این موضوع را به طور مستمر در دستور کار داریم. خبر خوش مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز در همین جهت بود که از اختصاص چهار مجموعه ویژه جانبازان و توان‌یابان حکایت می کرد.

وی خطاب به ورزشکاران توان‌یاب حاضر در این مراسم اظهارکرد: بنده و همکارانم در شورای اسلامی شهر تهران اقداماتی که به منظور پاسخگویی به نیازهای شما باشد را مورد توجه ویژه قرار می دهیم.

شمس احسان در بخش دیگری از اظهارات خود به رقابت های پارآسیایی هانگژو و درخشش ورزشکاران ایرانی در این عرصه نیز اشاره کرد و آن ها را مایه مباهات خواند.
 
این مراسم با تقدیر از ورزشکاران جانباز و مدیران و کارشناسان منتخب مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ادامه یافت و با اعطای مدال، حکم قهرمانی و جوایز به برگزیدگان نخستین دوره مسابقات پاراقهرمان شهر به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، این رقابت ها در رشته های بوچیا، دارت و ایردارت، پارتیله، بهکاپ، مینی گلف، بازی ها و ورزش های ایستگاهی شامل پرتاب پنالتی، ایرهاکی، پرتاب حلقه، فریزبی، بهکاپ، شوت دارت و کورن هول با حضور حدود ۱۰۰۰ شهروند توان‌یاب تهرانی طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری ( ۱۴ و ۱۵ آذرماه) در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم (ع) برگزار شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023