اجتماعی

۵۳ درصد جامعه هدف کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه حدود ۵۳ درصد جامعه هدف کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند، گفت: کمیته امداد در ایجاد مشاغل خانگی پیشتاز است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در دیدار با آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، ضمن ارائه تاریخچه‌ای از تشکیل و اساس‌نامه کمیته امداد، گفت: هدف از تشکیل امداد امام(ره)، توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و خوداتکایی، تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی نیازمندان و محرومان با ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی به آنان است.

وی با تاکید بر اهمیت نقش مادری بانوان در خانواده، اظهار کرد: کمیته امداد در حوزه اشتغال خانگی برای زنان سرپرست خانوار پیشتاز بوده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به رویکردهای اشغال‌آفرین کمیته امداد یادآور شد: کمیته امداد سال گذشته ۴۲۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف ایجاد کرد و برنامه امسال نیز راه‌اندازی ۵۰۰ هزار شغل است.

بختیاری خاطرنشان کرد: در عرصه خدمات مسکن نیز ۲۳ هزار واحد مسکونی سال گذشته احداث و تحویل خانواده‌های تحت حمایت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی با بیان اینکه برای ۱۰ هزار مرکز نیکوکاری در سراسر کشور مجوز اعطا شده است، تاکید کرد: بیش از هشت هزار  مرکز نیکوکاری در کشور فعال هستند که خدمات اجتماعی و نیکوکارانه ارزشمندی را رقم می‌زنند.

وی گزارشی از وضعیت ارائه خدمت به مددجویان در سامانه هوشمند کمیته امداد ارائه کرد و گفت: ۳۳ فرایند در سامانه سها بارگذاری شده است و کمیته امداد امام خمینی(ره)، به سمت داشبوردهای اطلاعاتی و مدیریت هوشمند حرکت می‌کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023