گردشگری و سفر

۸۹ درصد سفرها به مشهد با خودروهای شخصی انجام می‌شود

مجله خبری آبادی 118/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: ۸۹ درصد زائران نوروزی با خودرو شخصی به مشهد سفر می‌کنند.

یعقوبعلی نظری در جلسه مشورتی خدمات سفر نوروز ۱۴۰۱ خراسان رضوی که با حضور امام جمعه مشهد و تولیت آستان قدس رضوی و همچنین تعدادی از دستگاه‌های متولی در حرم رضوی برگزار شد، اظهار کرد: خدمات سفرهای نوروزی در مشهد در سطح استانداری به‌ عنوان ستاد و در سطح فرمانداری به‌ عنوان قرارگاه عملیاتی برنامه‌ریزی ‌شده است.

وی ادامه داد: در ستاد خدمات سفرهای نوروزی به‌ صورت مساله‌محور در خصوص موضوعاتی که زائران از مبدا تا مبدا با آن‌ مواجه هستند، مورد بررسی قرار گرفته که در نهایت ۲۵۴ مساله احصا و جمع‌بندی شد که ۳۳۸ خدمت برای کاهش یا برطرف کردن این مسائل در دستور کار ۱۴ کمیته قرار گرفته است.

استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس تجربه پیش‌بینی می‌شود از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ حدود هشت میلیون و ۳۷۶ هزار زائر به مشهد مشرف ‌شوند. در بالاترین حالت ممکن احتمال حضور حدود ۱۰ میلیون زائر در مشهد وجود دارد.

بر اساس گزارش اداره‌ کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی نظری با تاکید بر اینکه نظارت بر قیمت کالاها و تامین آن‌ به صورت جدی در دستور کار است، عنوان کرد: استانداری خراسان رضوی و ستاد خدمات سفرهای نوروزی آمادگی کامل برای میزبانی از حضور حداکثری زائران در مشهد را دارد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023