اجتماعی

حذف ۱۶ هزار فرد غیرمجاز از فهرست بیمه رانندگان و قالیبافان

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی جزئیاتی از پالایش بیمه‌های اقشار خاص و خروج افراد من غیرحق از این فهرست‌های بیمه‌ای ارائه کرد و گفت: در سال جاری ۸۰۰۰ راننده تاکسی و ۸۰۰۰ بیمه شده از محل بیمه قالیبافان، من غیرحق تشخیص داده شده و از فهرست بیمه‌شدگان ما حذف شدند.

مهدی شکوری در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، در این باره اظهار کرد: در بیمه‌ اقشار خاص، دولت کارفرماست و باید حق بیمه کارفرمایی پرداخت کند، به همین خاطر تمام تلاش ما بر این است که افراد محق بتوانند از این حمایت‌ها برخوردار شوند و افرادی که در این رسته شغلی حضور ندارند و یا در گذشته مشمول بوده‌اند و اکنون تغییر وضعیت داده‌اند و شغل‌های دیگری دارند را از فهرست خارج کنیم.

وی افزود: این اقدام به تنهایی از سوی ما امکان‌پذیر نیست و باید با کمک مراجع و متولیان امر انجام شود.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه به عنوان مثال در پالایش رانندگان حتما باید سازمان راهداری و شهرداری‌ها چه درون‌شهری و چه برون‌شهری به ما کمک کرده و اسامی من غیرحق را به ما اعلام کنند تا بتوانیم آنها را حذف و افراد جدید پشت نوبتی را جایگزین کنیم گفت: در همین راستا اخیرا حدود ۸۰۰۰  نفر از فهرست بیمه رانندگان خارج شده‌اند و فرایند جایگزینی آنها با افراد جدید در حال انجام است.

شکوری ادامه داد: درباره بیمه قالیبافان هم همین‌طور است و طی همکاری با مراکز مختلف از جمله مرکز فرش ایران و وزارت میراث فرهنگی افرادی که محق نیستند را از گردونه خارج کرده و افرادی که محق هستند را جایگزین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۴۰۰۰ نفر و امسال هم حذف ۸۰۰۰  نفر از بیمه قالیبافان را انجام دادیم اظهار کرد: ضمن اینکه تدابیر خاص دیگری هم داریم و می‌خواهیم از قانونگذار کمک بگیریم که اجازه دهند فرصت جذب بیمه‌شدگان را هم داشته باشیم و مدت انتظار پشت نوبتی‌ها را کاهش دهیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023