جامعه شهری

نصب دوربین‌های پلاک خوان در شهر قدس/وضعیت سرانه آموزشی در سطح شهرستان مناسب نیست

فرماندار شهرستان قدس با اشاره به اینکه در حال حاضر در برخی نقاط شهر قدس دوربین‌های پلاک خوان نصب و نسبت به جریمه خودروهای متخلف اقدام می‌شود، گفت: توسعه نصب دوربین‌های پلاک خوان در شهر قدس ادامه خواهد داشت.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، وحید گلیکانی در نشست خبری امروز دوشنبه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: علی رغم دشمنی همه بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران شاهد بالندگی و توسعه ایران اسلامی هستیم. امیدواریم امانتدار خوبی در حوزه آرمان‌های امام راحل و شهیدان باشیم.

فرماندار شهرستان قدس در ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سطح شهرستان قدس  طی سال گذشته تا کنون، گفت: یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم تکمیل پروژه‌های نیمه کاره بود که در همین راستا در سطح شهرستان قدس تکمیل پروژه‌های نیمه کاره و پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی را تجربه کرده بود در دستور کار قرار گرفت. در همین مسیر نیز بیمارستان امام خمینی شهریار پس از چند دهه افتتاح شد که خدمات آن برای شهروندان حوزه غرب استان می‌تواند در حوزه درمانی بسیار حائز اهمیت باشد.

وی ادامه داد: در شهرستان قدس در گذشته بنا بر سیاست‌ها، پروژه جدید چشمگیری تعریف نشده بود به جز یک مورد استخر دانش آموزی که چند بار اعتباراتی برای آن در نظر گرفته شده؛ اما هیچگاه تکمیل نشده بود. پروژه دیگری نیز تحت عنوان خانه مشق نیز در آینده نزدیک تکمیل و به شهروندان شهرستان ارائه خدمات خواهد داشت. در شهرستان قدس برای ساختمان پزشکی قانونی نیز اعتباری تخصیص پیدا کرد و زمینی که در جوار آرامستان برای پزشکی قانونی در نظر گرفته شده بود مشکلاتی داشت که در رفت و برگشت‌های کمیسیون ماده ۵ این مشکلات حل و فصل شد و نیمه شعبان سال گذشته کلنگ زنی آن انجام شد.

به گفته گلیکانی، در حال حاضر سقف طبقه اول ساختمان پزشکی قانونی تکمیل و در آینده نزدیک شاهد افتتاح ساختمان اصلی پزشکی قانونی شهرستان قدس خواهیم بود. یکی از مشکلات اساسی شهرستان قدس فقر زمین در سطح شهرستان است که همین امر موجب ایجاد مشکلاتی در تأمین سرانه‌ها شده است.

وی ادامه داد: وضعیت سرانه آموزشی در سطح شهرستان مناسب نیست و در حال حاضر زیر ۲ درصد است که زیبنده شهرستان قدس نیست. در همین راستا مقرر شد مدارسی توسط خیرین ساخته شود. همچنین یک مدرسه نیز با اعتبارات مدیریت شهری کلنگ زنی شده که در سال آینده تحصیلی به بهره برداری می‌رسد.

احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرستان قدس در دستور کار فرمانداری قدس

فرماندار شهرستان قدس با اشاره به اینکه احداث تصفیه خانه فاضلاب یکی دیگر از مشکلات عمده شهرستان قدس بوده است، افزود: احداث تصفیه خانه از مصوبات سفر ریاست جمهوری است که حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برآورد هزینه آن بوده که ۱۰۰ میلیارد از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری و ۳۰۰ میلیارد نیز توسط بانک صادرات تأمین خواهد شد. اسناد احداث آن در حال مبادله است و هنوز کار نهایی نشده و پیمانکار آن به زودی نهایی خواهد شد. بر همین اساس قولی که دوستان آبفا داده‌اند در بهار سال آینده کلنگ زنی این تصفیه خانه انجام و حدود دو تا سه سال ساخت آن زمانبر خواهد بود. همزمان با احداث این تسویه خانه حفاری فاضلاب در سطح شهرستان نیز پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: ۴۰۰ لیتر پساب در ثانیه در سطح شهرستان هرز می‌رفت که ۱۸۰ لیتر بر ثانیه آن سهم جهاد کشاورزی است تا برای کشاورزان منطقه اختصاص پیدا کند. به این ترتیب موفق شدیم پساب موجود را مدیریت کنیم و همچنین مخزن تعادلی در یکی از مراکز نظامی سطح شهرستان وجود داشت که چندین سال استفاده نمی‌شد؛ لذا امکانی فراهم شد که مجموعه آبفا در آنجا حضور پیدا کند و از آن مخزن برای شهر استفاده شود؛ اما با توجه به اینکه چندین سال بود از این مخزن استفاده نشده بود مشکلات فنی وجود داشت که با حل و فصل آن می‌توان از آن برای شهرستان استفاده کرد.

گلیکانی با اشاره به اینکه امسال در دهه فجر در سطح شهرستان ۲۴ پروژه تعریف شده است، افزود: بیمارستان ۴۵ تخت خوابی ۱۲ بهمن زمینی به آن الحاق شده که در دست طراحی و انجام محاسبات فنی است و با تعیین پیمانکار وعده داده شده که در بهار سال آینده با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی که تأمین اجتماعی هزینه می‌کند، کلنگ زنی آن انجام و احداثش دنبال شود.

اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال جاری مدیریت شهری شهرستان قدس

افتتاح سالن ۵۰۰۰ نفری ورزشی قدس با حضور استاندار تهران و وزیر ورزش 

وی با تأکید بر اینکه سیاست تعامل و هماهنگی در سطح مدیریت شهری و فرمانداری شهرستان پیگیری شده است، افزود: یکی از مشکلات شهرستان پایین بودن سرانه‌های ورزشی است که در حال حاضر کمتر از نیم درصد است. لذا در بودجه سال جاری ۳۰۰ میلیارد تومان در مدیریت شهری برای ساخت اماکن ورزشی در نظر گرفته شده است و در همین راستا روز شنبه هفته آینده با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار تهران سالن ۵۰۰۰ نفری افتتاح خواهد شد.

وی تأکید کرد: کل اعتبارات شهرستان قدس ۸۰ میلیارد تومان در کمیته برنامه ریزی مصوب شده است که تلاش ما ارتقاء خدمت در سطح شهرستان خواهد بود. در راستای اجرای پروژه‌های خدمت رسانی شهرستان قدس بیمارستان سردار سلیمانی فضایی بود که مورد استفاده قرار نمی‌گرفت که در جهت ارتقاء سرانه درمانی این مکان برای بخش آی سی یو مسمومیت‌ها با ۱۲ تخت به بهره برداری رسید. همچنین زمین چمن مصنوعی شهداء در ایام الله دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان قدس اظهار کرد: با توجه به اینکه در سطح شهرستان در بحث هواشناسی برآورد آماری نداشتیم، با تخصیص زمین در هفته دولت کلنگ زنی مرکز هواشناسی و اقلیم شناسی قدس انجام شد که در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد. همچنین آبیاری قطره‌ای در ۴۰ هزار هکتار اراضی شهرستان محقق شده است.

پیش بینی شده۱۳۰ شعبه اخذ رأی برای شهرستان قدس

۱۲۷ شعبه ثابت و سه شعبه سیار در سطح شهرستان

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو در اسفند ماه سال جاری گفت: در حوزه شهرستان قدس در کنار شهریار و ملارد ۱۳۰ شعبه اخذ رأی پیش بینی شده که ۱۲۷ شعبه ثابت و سه شعبه سیار در سطح شهرستان خواهیم داشت و فرآیند انتخابات طبق دستورالعمل‌ها اجرایی خواهد شد.

گلیکانی اظهار کرد: ۶۸ داوطلب در شهرستان در مرحله اول، تأیید صلاحیت شدند و به مرور تا ۱۹ بهمن که لیست نهایی مشخص می‌شود تأیید افراد به ما ابلاغ می‌شود. بر اساس پیش بینی‌ها ۲۲۰۰ نفر بر اساس آمار آموزش و پرورش برای این انتخابات رأی اولی داریم که البته آمار دقیق باید نهایتا از سوی سازمان ثبت احوال اعلام شود.

وی در خصوص آلایندگی معادن شهرستان قدس نیز گفت: شاخص‌های آلایندگی توسط قانون مشخص و مرجع اعلام کننده آن نیز سازمان محیط زیست است که در همین راستا معادن شهر قدس به عنوان مرکز آلاینده توسط سازمان محیط زیست تعریف نشده است؛ اما حدود ۴۰۰۰ دستگاه ماشین آلاتی که در مسیر این معادن تردد می‌کنند جزو آلاینده‌ها هستند.

فرماندار شهرستان قدس در خصوص موضوع آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان قدس نیز گفت: در حوزه‌های مختلف، آسیب‌های اجتماعی و معضلات اجتماعی در شهر قدس وجود دارد که البته بروز این مشکلات ناشی از مواردی چون مشکلات اقتصادی، حضور اتباع و … است که شکل می‌گیرد. در یک مرحله جمع‌آوری کودکان کار حدود ۹۹ درصد آنها از اتباع بودند. از ابتدای سال جاری نیز بیش از ۱۳۰۰ معتاد متجاهر جمع‌آوری و به کمپ‌های ماده ۱۶ فرستاده شدند. برای اشتغال آنها پس از ترک نیز برنامه ریزی‌هایی انجام شده است.

وی در پایان به نصب دوربین‌های پلاک خوان در سطح شهرستان قدس اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دوربین‌های پلاک خوان در برخی نقاط شهر قدس نصب و خودروهای متخلف در حال حاضر جریمه می‌شوند. قطعا توسعه نصب این دوربین‌ها در شهر قدس ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023