جامعه شهری

افتتاح بزرگترین پروژه بازآفرینی تهران تاسال آینده/۱۱ محله الگوی پایتخت در مرحله اجرا قرار دارند

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: ۱۱محله الگو در تهران در مرحله اجرا یا برنامه ریزی قرار دارد. 

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سیدمهدی هدایت پیرامون آخرین وضعیت ساخت محلات الگو اظهار کرد: در حال حاضر برخی از ۱۱ محله الگو در مرحله اجرا و بعضی در مرحله برنامه ریزی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: تولید مسکن ما عموما در غالب محلات الگو است تا خدمات را در کنار مسکن تامین کنیم. محلات الگوی نفرآباد و منطقه ۱۹ در مرحله اجرا قرار دارد. محله الگوی سازمان آتش‌نشانی هم در ۳۰ هکتار به زودی آغاز می‌شود.

هدایت در توضیح بیشتر افزود: در ساخت محلات الگو به تکنولوژی های نوین، سرعت ساخت، معماری سبز، استفاده از پساب فاضلاب، انرژی های نو، پنل های خورشیدی، موضوع بالکن و حیاط ۲۰ تا ۲۵ متری توجه شده است تا کیفیت زندگی در محلات الگو افزایش پیدا کند.

وی در ادامه گفت: محلات الگوی حسینی ۱و۲ در منطقه ۱۸، موقوفه‌ مروی و تره‌بار در منطقه ۱۹، تهرانسر و آماد و آتش نشانی در منطقه ۲۱، مروارید شهر، کمیل و کنی در منطقه ۲۲، اسلام‌آباد در منطقه۲ در مرحله اجرا یا برنامه ریزی قرار دارند. 

هدایت در ادامه با بیان اینکه برای سال آینده سیاست بسته تکمیلی تشویقی بافت فرسوده با استفاده از تجربیات امسال در دستور کار قرار دارد، گفت: بسته بازآفرینی امسال در بخشی از محدوده بازآفرینی کارساز نبود که با همراهی وزارت راه و شهرسازی این بسته به روز خواهد شد تا بسته نوسازی در محدوده هایی که کارساز نبود اجرایی شود.

وی با بیان اینکه در بودجه امسال حدود ۶ پروژه خدماتی در محدوده بازآفرینی در محله ده‌ونک، گلاب‌دره، سیمین قلعه و همچنین برای شن‌چاله‌های منطقه ۱۸ دیده شده است، گفت: همچنین برای شروع عملیات خدماتی در زیرساخت‌های منطقه ۱۹ اعتبار پیش بینی شده است. 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه برای پروژه هایی که سال گذشته در بافت‌ فرسوده پیگیری کردیم و طرح های موضعی آنها تصویب و ابلاغ شد، امسال سه هدف را دنبال می کنیم، تصریح کرد:  استقرار دفاتر توسعه گری برای همراهی مردم در ساخت مسکن معوض، اجرای پروژه‌های مسکن معوض و تامین خدمات در پروژه های مسکن معوض جزو اهداف است.

هدایت تصریح کرد: برای اولین بار در محدوده ده‌ونک در زمینی که متعلق به شهرداری تهران است، یک پروژه چندمنظوره خدماتی را سال آینده کلنگ‌زنی می‌کنیم. همچنین برای محدوده کن چند پروژه خدماتی پیش بینی کرده‌ایم. عملیات اجرایی پروژه خدماتی اسلام‌آباد هم سال آینده آغاز می‌شود. در محدوده هایی که قبلا شهرداری فقط برای خدمات اولیه حضور داشت، سال آینده مداخلات جدی و موثر برای توسعه خدمات خواهد داشت. پیش بینی ما این است روند نوسازی، سال آینده روند خوبی باشد. امسال ۳درصد پلاک های باقی مانده بافت فرسوده باید نوسازی می‌شد که خوشبختانه تقریبا انجام شده است. 

وی در ادامه با بیان اینکه باغ‌راه حضرت زهرا(س) تا سال آینده افتتاح خواهد شد، گفت: ۶ پیمانکار مشغول فعالیت بودند که سه پیمانکار اضافه شدند تا سرعت کار بالا برود.

بر اساس گزارش سایت شهر، هدایت خاطرنشان کرد: باغ‌راه حضـرت زهرا(س)، بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری در تهران به طول  ۹.۵ کیلومتر و عرض ۳۰ تا ۳۵ متر است. این پروژه در دو منطقه ۱۷ و ۱۸ در حال انجام است و به عنوان محور گردشگری در این دو منطقه محسوب می‌شود که در ادامه به رودخانه کن متصل می‌شود. در پروژه باغ‌راه حضرت زهرا(س) سرانه‌های فرهنگی،‌ آموزشی و درمانی و غیره در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023