اجتماعی

جذب ۷۳۰ میلیارد تومان «صدقه» مردمی در سال گذشته / روش‌های پرداخت الکترونیکی صدقات

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از جذب ۷۳۰ میلیاردتومان صدقه مردمی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

حبیب‌الله آسوده در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، با اشاره به اینکه در سال گذشته ۷۳۰ میلیاردتومان صدقه جمع‌آوری شده است، اظهار کرد: میزان جذب صدقات مردمی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۹ درصدی همراه بوده است.

وی افزود: از ۷۳۰ میلیارد تومان صدقه جمع‌آوری شده، ۳۲۰ میلیارد تومان از طریق صندوق‌های خانگی و حدود ۶۸ میلیاردتومان از طریق روش‌های نوین جمع‌آوری شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد درخصوص نصب برچسب QR کد و ایجاد اشتراک اعلام کرد: در مجموع ۵ میلیون و ۴۸۰ اشتراک QR کد شامل اشتراکات حقیقی، حقوقی و نصب شده بر روی صندوق وجود دارد که از این تعداد اشتراکات، ۸۰۷ هزار پرداختی انجام شده است.

وی در ادامه روش‌های پرداخت الکترونیکی صدقات را تشریح کرد و افزود: خیران می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۸۸۷۷* یا از طریق سایت کمیته امداد، صدقات خود را به روش الکترونیکی پرداخت کنند.

آسوده درباره سهم جذب صدقات مردمی توسط مراکز نیکوکاری نیز توضیح داد و گفت: حدود ۱۷۰ میلیارد تومان از این مبلغ توسط مراکز نیکوکاری جمع‌آوری شده است. در یک الی دو سال گذشته بخشی از صندوق‌ها واگذار شده است و همین فرایند به صورت تدریجی ادامه دارد و ما امسال نیز این برنامه را داریم.

وی با بیان اینکه مردم به نام کمیته امداد اعتماد دارند، درخصوص نحوه نظارت بر عملکرد مراکز نیکوکاری در این زمینه اظهار کرد: از جمع‌آوری صدقات تا توزیع با نظارت و رصد کمیته صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023