جامعه شهری

بهره‌برداری از ۱۲ بوستان با معماری ایرانی ـ اسلامی در ۵ منطقه تهران

مدیرعامل سازمان‌ پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: سعی داریم پس از این در کلیه پارک‌ها و بوستان‌هایی که در تهران احداث می‌شود، طرح ملی و اسلامی را پیاده کنیم؛ هم‌اکنون نیز ۱۲ بوستان ایرانی در مناطق ۲۰، ۱۵، ۱۴، ۱۰و ۱۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌است.  

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علی‌محمد مختاری در حاشیه افتتاح بوستان انارستان در جمع خبرنگاران درباره سربرداری درختان گفت: در مناطق کم برخوردار نیز به توزیع عادلانه فضای سبز خواهیم پرداخت و سعی داریم مناطق کم برخوردار را از این منظر غنی کنیم. سرانه فضای سبز در تهران قابل قبول است و تا سال آینده این سرانه را به ازای هر نفر به ۱۸ متر مربع خواهیم رساند.

مختاری با بیان اینکه حفظ باغات در مناطق کم‌برخوردار از فضای سبز جز سیاست‌های اصلی ماست و خوشبختانه عملکرد خوبی نیز در این زمینه داشتیم، گفت: سربرداری درختان در بعضی مناظق مانند خیابان ولیعصر(عج) که ۱۳ اصله درخت بدون مجوز و شاید عمدا سربری شد اخیرا انجام گرفت. ما متخلف را ۱۱۷ میلیارد جریمه کردیم و علاوه بر برخورد با مالک اجازه ادامه کار از او گرفته شد.

مدیرعامل سازمان‌ پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: ممکن است سربرداری درختان به دلیل آفت باشد ولی در غیر این صورت اگر سربرداری شود، شدیدا با خاطیان برخورد خواهد شد. ما هیچ وقت اجازه سربرداری نمی‌دهیم مگر اینکه درختی خطرناک باشد و نیاز به مهار داشته باشد. 

 به گزارش شهر؛ حسین نظری، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در حاشیه افتتاح بوستان انارستان در جمع خبرنگاران گفت: امروز در هشتادوششمین شنبه امیدوافتخار شاهد افتتاح ۵۰ پروژه شهری هستیم. معمولا پروژه‌های خدمات شهری با همکاری سایر معاونت‌ها انجام می‌شود و اکثر پروژه‌های این منطقه نیز رویکرد خدمات شهری دارند که در به ثمر رساندن آن معاونت‌های دیگر شهرداری نیز همکاری داشتند. 

وی ادامه داد: با کمک سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در این مدت عملکرد خوبی در گسترش کمربند سبز پایتخت داشتیم، در همین راستا امسال ۲۰۰۰ هکتار نیز به کمربند سبز تهران اضافه شد. 

نظری در پایان گفت: رشد کمربند سبز، از توسعه بیش از حد شهر جلوگیری می‌کند. با این وجود در برخی مناطق تهران با کمبود سرانه فضای سبز مواجه هستیم، برای حل این چالش و رسیدن به توازن در حال تملک برخی زمین‌ها در مناطق کم برخوردار هستیم تا با تغییر کاربری آن‌ها را تبدیل به پارک و بوستان کنیم. 

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023